Ślubowanie klas pierwszych.

• 2021-02-09 13:45:35

04.02.2021r. r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia klasy 1a i 1b. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia.

Ślubowanie klas pierwszych.

Oglądaj online:

klasa 1a

klasa 1b

W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas wydarzenia pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Lucynę Pałubicką. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Ze względu na pandemię i reżim sanitarny w uroczystości nie mogli uczestniczyć rodzice dzieci, dlatego też specjalnie dla nich zostały nagrane relacje z uroczystości, które mogą oglądać online.

Także Pani Dyrektor zwróciła się w swoim przemówieniu do rodziców: „Bardzo nam przykro, że nie możecie być tu dzisiaj z nami. Jestem jednak przekonana, że w tej chwili rozpiera Was ogromna duma i radość, gdy patrzycie na postępy swoich pociech. Dziękuję, że zaufaliście nam – pedagogom tej szkoły i powierzyliście nam swoje dzieci, aby spędziły tutaj kolejne lata swojego życia. Dla każdego z nas są one darem i najcenniejszym skarbem. Czynią świat piękniejszym, weselszym, a przede wszystkim nadają sens naszemu istnieniu. Dlatego w trosce o przyszłość naszych dzieci proszę: Otoczmy je miłością bezgraniczną, ale mądrą i wymagającą. Rozpieszczajmy je, ale stawiajmy przed nimi nowe cele i wspierajmy  w ich realizacji. Bądźmy dla nich wzorem oraz umiejętnie wskazujmy autorytety. Uczmy miłości, wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka. Bądźmy zawsze blisko nich, by na rozstajach życia wskazać im właściwy kierunek. Wierzę, że nasze wspólne starania i wysiłki pomogą spełnić dzieciom słowa złożonej dziś przysięgi. Liczę na współpracę z Państwem, bo tylko dzięki niej uda nam  się wychować dzieci na ludzi żyjących w poczuciu własnej wartości, mądrych i zaradnych. Na ludzi wykształconych, ambitnych i spełniających  swe marzenia”.